Hakkımızda

Bir aile şirketi olan AREL, 1987 yılında Aydın Arcağ tarafından kurulmuştur. 1961 yılından bu yana imalat sektörünün içinde olan firma kurucusu Aydın Arcağ; AC-DC alternatörler ve jeneratörler, 400Hz jeneratörler, kaynak jeneratörleri, mobil aydınlatma kuleleri, konvertörlü tip beton vibratörleri, frekans konvertörleri ve yüksek frekanslı elektrik motorları gibi ürünlerin Türkiye’deki ilk tasarımını ve yerli imalatını gerçekleştirmiştir.


Dünya markası olmayı hedefleyen AREL’in 1987’de başlayan yolculuğu, başarılarla dolu uzun bir süreci geride bırakmıştır. Bu zaman içerisinde AREL; her zaman daha iyisinin ve daha kalitelisinin yapılabileceğini kendine ilke edinerek, gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla altyapı çalışmalarına önem vermiş ve ürün tasarımında sürekli yeni gelişmelere imza atmıştır.

 

Geniş ürün yelpazesi, esnek üretim altyapısı ve konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla her zaman müşteri odaklı bir kalite politikası izleyen AREL, başarısının en büyük ölçüsünü müşteri memnuniyeti olarak benimsemiş ve her zaman daha iyiyi hedeflemiştir. Üretim aşamasında gösterdiği duyarlılığı, satış sonrası hizmetler ve serviste de kanıtlamış, müşterilerine 2 yıl ürün garantisi ile beraber her koşulda sınırsız servis imkanı sağlamıştır.


Türkiye’de lider olarak faaliyetlerine devam eden AREL, sivil havacılık ve savunma sanayi için vazgeçilmez olan “Yer Destek Cihazları” (Ground Power Unit – GPU)’nın tasarımını ve üretimini de, Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirmiş ve yurtdışından yüksek bedeller ile ithalatı yapılan GPU’ları tamamen yerli üretim olarak sektöre sunmuştur. AREL, havacılık ve savunma sanayi için önem taşıyan bu makineleri ülkemize kazandırmanın gururunu yaşamaktadır. Bugün 20’den fazla ürün çeşidi ve 400Hz AC (15 kVA - 180 kVA), 28/56 V DC (400A – 4.000A) ve hidrolik test stantlarının olduğu geniş bir ürün yelpazesi ile AREL, sivil ve askeri havacılık endüstrisindeki tüm uçak ve helikopterlerin ihtiyacını karşılayacak ürünler üretmektedir.